środa, 4 stycznia 2017

Postanowienia Noworoczne: 2017

W tym roku, po raz pierwszy i zupełnie wyjątkowo, mam tylko jedno jedyne postanowienie:
1. Nie mieć żadnych postanowień.


Dlaczego? Ten rok był dla mnie sporą nauczką i rozczarowaniem. Jak chyba dla większości z nas. Niby wszystko szło jak po maśle, niby się człowiek rozwija, prze do przodu i pod prąd, po to tylko by na koniec tej żmudnej drogi się zupełnie posypać. Bezsensu. 

Dlatego moim jedynym postanowieniem na ten rok jest to, aby nie mieć żadnych postanowień, nie wywierać na sobie żadnej presji. W ostatnich latach miałam jej stanowczo za dużo. Czas odpocząć.

Niektóre z moich postanowień powtarzały się jeszcze od roku 2008... . Dlatego w tym roku po raz pierwszy nie chcę przeholować z pracą, presją i ciśnieniem, nieustannym podwyższaniem sobie poprzeczki. Chcę rozwijać się w swoim tempie, bez presji i ograniczeń. Próbować nowych rzeczy, które na pierwszy rzut oka w ogóle by mnie nie obeszły, ale kto wie? Dać sobie szansę na innych polach. Dbać o siebie i o swoich bliskich. 

Takiego właśnie luzu i szczęścia życzę sobie i Wam.
Będzie dobrze.

Szczęśliwego Nowego Roku! :)


8 komentarzy:

 1. Pamiętaj, że zawsze może być lepiej, i tylko lepiej

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami rzeczywiście lepiej oczyścić głowę i przestać traktować siebie jako robota do spełniania celów ;) Ich wyznaczanie ma sens, gdy cele są pojedyczne i nadają życiu kierunek, ale gdy zamieniają człowieka w konia wyścigowego i to w kilkunastu dyscyplinach - już nie :) Spokojnego i bezstresowego roku życzymy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram, najważniejsze jest to aby być szczęśliwym :] Dobrego Roku. Pozdrawiam i zapraszam na www.wpuszczonawmaliny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. A dla mnie poprzedni rok był nawet łaskawy, i wiem że ten będzie jeszcze lepszy. Grunt to pozytywne nastawienie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli tak czujesz, że będzie dla Ciebie najlepiej to podjęłaś bardzo dobrą decyzję :) Spokojnego i udanego roku życzę! Pozdrawiam, www.youcancallmeann.pl

  OdpowiedzUsuń