wtorek, 12 lipca 2016

10 rzeczy, które trzeba zrobić w wakacje

Absolutna klasyka i standard. Ale warto sobie czasem przypomnieć oczywiste oczywistości. Zapraszam:1. Pójść na koncert plenerowy


Osobiście nie znoszę festiwali. Nie przepadam za tłumem pierdyliona pijanych wrzeszczących ludzi, którzy cię walą z łokcia, gdy próbujesz się między nimi przecisnąć. Ogólnie w tych sprawach jestem starą zrzędliwą babcią. Z drugiej strony słuchanie koncertu na łące lub plaży ma w sobie jakieś dzikie piękno. Że jednak to życie jest szalone, a my wciąż młodzi duchem.

2. Zmienić kolor włosów


Wakacje to najlepszy czas na metamorfozę. Nawet jeśli nie uda ci się zrzucić tych paru kilo i nie będziesz miss/misterem bikini, to co z tego? Zmianą koloru lub fryzury odświeżysz wizerunek i jakoś tak będzie ciekawiej. Coś się dzieje.

3. Nie spać całą noc


Niekoniecznie chodzi mi o balowanie całą noc. Np. można czytać książkę całą noc albo oglądać filmy całą noc. Albo gadać z kimś całą noc przy piwku. Szaleństwo nie zna granic!

4. Spać cały dzień

Logiczne następstwo punktu 3.

5. Iść popływać w morzu. Lub w jeziorze. Basen też da radę


Wakacje bez wody są jak wakacje bez wody. Nieudane i bezsensu. Trzeba się popluskać, aby życie nabrało sensu.6. Jeść lody na kilogramy

Ponoć lody nie tuczą. Chulaj dusza kalorii nie ma!

7. Zaliczyć imprezę w ogrodzie


Taką w stylu Muminków. Z girlandami lampionów, sokiem z malin własnej roboty i mnóstwem pysznego jedzenia. Classy and fabulous. 

8. Jeść owoce na kilogramy


Wykonanie punktów od 1-7 może tak przeciążyć organizm, że trzeba uzupełnić niezbędne witaminy i minerały. Jestem fanatycznym wyznawcą arbuzów i zapalonym przeciwnikiem ananasów. A ty po czyjej stronie jesteś?

9. Jeden cały dzień tylko czytać książkę


Taką, która cię połknie i nie wypluje dopóki nie przetrawi. Taką, która otworzy ci nowe klapki w głowie i nic już nie będzie takie samo. 

10. Spędzić cały dzień w dziczy

Mieć piasek w gaciach, krzaki we włosach, komary w zębach i pachnieć gliną. Najlepiej. 2 komentarze:

  1. Mogę zajadać się arbuzem, popijać wodę z miętą i kostkami lodu i czytać książkę, cały dzień, całą noc :)

    OdpowiedzUsuń
  2. pod wszystkimi punktami się podpisuję, warto czerpać z życia jak najwięcej korzyści. Pozdrawiam upalnie :)

    OdpowiedzUsuń