W tym roku, po raz pierwszy i zupełnie wyjątkowo, mam tylko jedno jedyne postanowienie:
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą rozwój. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą rozwój. Pokaż wszystkie posty
środa, 4 stycznia 2017
wtorek, 20 grudnia 2016
Perfect life vs Happy life
Ostatnimi czasy ścierają się we mnie dwa bieguny. Jeden z nich pcha mnie w ten wszędobylski nurt kultu ciała i materializmu. Drugi mówi - nie, to nie jesteś Ty. Obranie właściwej drogi zdawać by się mogło oczywiste. Ale czy aby na pewno?
środa, 7 grudnia 2016
Winter is coming...
Po raz pierwszy w życiu cieszę się na nadejście zimy. Nie mogę doczekać się mrozu, śniegu, puchatych rękawiczek i szalików. Po raz pierwszy z utęsknieniem wyczekuję śniegu. Po raz pierwszy marznięcie sprawia mi błogą przyjemność. Otrzeźwia, wybudza. Gdy widzę parę wychodzącą z moich ust, wiem, że oddycham. Wiem, że żyję.
sobota, 3 grudnia 2016
Koniec
Witajcie po dłuższej przerwie. Nie wiem czy ktoś w ogóle tu jeszcze wpada. Jeśli tak - dziękuję i przepraszam za tak długą ciszę z mojej strony. Coś naprawdę dziwnego wydarzyło się w moim życiu, chodź opowiem Ci... .
sobota, 15 października 2016
O przełomach życiowych
sobota, 8 października 2016
Szum informacyjny i protest
Codziennie wchodzę na facebook'a, a tam miliard twarzy, łypiących na mnie zza ekranu okiem przychylnym czasem mniej. Bilion słów, tryliardy lajków i serduszek, armie wykrzykników. W pracy muzyka na uszach dla izolacji. Nie na długo, co chwile ktoś wchodzi, wychodzi, telefon dzwoni, raz służbowy, raz prywatny, czasem na zmianę częściej jednocześnie. Biurko zawalone zaległościami. Niekończące się pytania, podejmowanie decyzji. W środku tego chaosu przyczłapie pan Mietek, przysiądzie do mojego biurka, wzdechnie głęboko i poskarży się ile to on ma dziś do roboty, że dopiero kanapkę o drugiej zje. Mi się tam kanapka nawet nie marzy... .
sobota, 1 października 2016
Jak sobie radzić ze stresem?
W dzisiejszych czasach stres towarzyszy prawie wszystkim i prawie na każdym kroku. Niektórzy uważają, że jest to element na stałe wpisany w dorosłe życie i należy to po prostu zaakceptować. Nie zgadzam się z tym. Jednak zanim zaczniesz czytać dalej wiedz, że stres nie jedno ma imię. Jest stres, który paraliżuje, jest stres, który zwala z nóg, jest stres, który niszczy, ale jest też taki, który mobilizuje i pobudza do działania. I to zazwyczaj od nas zależy, którą jego stronę wybierzemy.
czwartek, 8 września 2016
Wrzesień - nowe cele
Wrzesień, mój ulubiony miesiąc w roku. Takie troszkę rozpoczęcie nowego roku, choćbyś już od dawien dawna nie chodził do szkoły. Dobry czas na poukładanie sobie wszystkiego od nowa, wyznaczania nowych celów. A także czas najpiękniejszej pogody w ciągu roku, która sprzyja małym (r)ewolucjom.
wtorek, 23 sierpnia 2016
Współczeny savoir-vivre? Tak, proszę
Wydawać by się mogło, że savoir-vivre to nie jest kraj dla młodych ludzi. Nic bardziej mylnego. Poniżej przedstawiam wam 5 sytuacji i zachowań, na które warto zwrócić uwagę. Może okaże się, że nieświadomie robisz coś, co przez innych jest źle odbierane?
piątek, 19 sierpnia 2016
6 powodów, dla których nie warto inwestować w znajomość
W ostatnich dniach dużo rozmyślałam na temat pourywanych znajomości, tych bliższych i dalszych. Mam ich parę. I czasem wychodzą na wierzch niczym zapomniany wyrzut sumienia. Ale czasem muszę się uszczypnąć i przypomnieć sobie, hej, a dlaczego się skończyły? I gdybym była góralem i byście mnie zapytali "Góralu czy ci nie żal?", odpowiedziałabym: Nie.
piątek, 12 sierpnia 2016
Czy można być zbyt szczęśliwym?
Przez ostatni rok często towarzyszyło mi nowe uczucie. Uczucie, że jestem zbyt szczęśliwa. W gruncie rzeczy jest to mieszanka strachu i niepokoju. Poczucie, że nie zasługuję na to. Że w każdej chwili to wszystko może zniknąć, a na koniec ktoś prześle mi pocztą wysoki rachunek za to, co otrzymałam od losu. Ten stan szczęśliwości trwa za długo. Dlatego paradoksalnie żyję w ciągłym strachu.
piątek, 8 lipca 2016
Śmiejta się, bo się udusita!
Było o szlachetności dziś będzie o poczuciu humoru. Niby wszyscy je mamy, ale są przypadki, gdzie to idzie tylko w jedną stronę, tzn. śmiejemy się z wszystkiego dookoła, a nie potrafimy śmiać się z samych siebie. A powiadam wam, ta umiejętność się w życiu naprawdę przydaje.
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca życia".
ks. Jan Twardowski
wtorek, 5 lipca 2016
Szlachetność? Ze święcą szukać
Szlachetność jest dla mnie jedną z najbardziej pożądanych cech. Jednocześnie jest tą, która w naturze zdarza się najrzadziej. A szkoda.
wtorek, 21 czerwca 2016
Myśleć kreatywnie - jak zacząć?
Kreatywność - to magiczne słowo, którym próbujemy sobie utorować ścieżkę do kariery. Wiele osób ma jednak problem z twórczym myśleniem. I nie ma w tym nic dziwnego. System edukacji, praca w korporacji lub urzędzie, brak czasu i presja bycia stabilnym, rozsądnym człowiekiem - to wszystko skutecznie wypłukuje z nas radość i umiejętność twórczego myślenia. Jak w takim razie do niego powrócić? Od czego zacząć?
wtorek, 14 czerwca 2016
Opowieść o samotności
Nie potrafię, tak jak dawniej, zawierać długotrwałych znajomości. Potrzebuję więcej czasu, żeby się z kimś oswoić. Wiem też, że wiele osób potrzebuje czasu, aby oswoić się ze mną. Jednocześnie nie mam problemu z tzw. "small talk", zawieraniu nowych znajomości czy prowadzeniu bujnego życia towarzyskiego. Po prostu w większości przypadków podjęcie większego wysiłku, wydaje się z góry skazane na porażkę. Nie mam już siły ani chęci tego zaczynać. Dlatego, w jakimś sensie, skazuję siebie na samotność. I po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że dobrze mi z tym.
piątek, 10 czerwca 2016
Wdzięczności końca nie widać...
Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, gdzie dobra materialne stały się celem samym w sobie. Posiadanie dla samego posiadania. Nowy telefon, modne ciuchy, zegarek i perfumy mają ukazać to jak bardzo jesteśmy fajni, jakie mamy fajne życie. Jest dobrze. A nawet i bardzo dobrze.
wtorek, 26 kwietnia 2016
Kokon
Kokon to:
bezpieczeństwo
ciepło
spokój
cisza
ukojenie
dojrzewanie
rozwój
wzrastanie
przemiana
proces
Kokon, bo potrzebuję takiego miejsca. Umoszczę się w nim wygodnie i wykreuję swój świat. Zapraszam Cię do niego. Chodź, może Tobie też się spodoba.
Niebieski to mój ulubiony kolor.
Mam dużo ulubionych kolorów.
bezpieczeństwo
ciepło
spokój
cisza
ukojenie
dojrzewanie
rozwój
wzrastanie
przemiana
proces
Kokon, bo potrzebuję takiego miejsca. Umoszczę się w nim wygodnie i wykreuję swój świat. Zapraszam Cię do niego. Chodź, może Tobie też się spodoba.
Niebieski to mój ulubiony kolor.
Mam dużo ulubionych kolorów.
Subskrybuj:
Posty (Atom)














